تبلیغات
♥کـآرتـوכּ و اכּـیـمـﮧ♥ - انیمه چیست؟(اطلاعات مربوط به انیمه)
♥بهترین کارتون ها و انیمه ها از سراسر دنیا♥

انیمه چیست؟(اطلاعات مربوط به انیمه)

شنبه 12 مرداد 1392 03:21 ب.ظ

نویسنده : موزاستلا(کتی)
ارسال شده در: عکس انیمه ، اطلاعات در مورد انیمه ها ،
سلام
برای مطالعه ی اطلاعات به ادامه ی مطلب رجوع کنید

تعریف کلی انیمه

اَنیمه (به ژاپنیアニメپویانمایی‌ای ‌است که خاستگاه آن ژاپناست و به طور معمول بر مبنای مانگاها ساخته می‌شود. انیمه در واقع کوتاه شده واژهٔ انگلیسی «animation» (پویانمایی) است.

نمونه‌ای از پویانمایی انیمه، در سمت چپ نمونه‌هایی از انیمه‌های قدیمی قرار دارد و در سمت راست نمونه‌های مدرن‌تر، به تفاوت‌ها دقت کنید.
تاریخچه انیمه

تاریخ انیمه از اوایل سدهٔ ۲۰ آغاز می‌شود که فیلم‌سازان ژاپنی با واژه انیمیشن که در آن زمان در کشورهایی مانندفرانسه، آلمان، ایالات متحده و روسیه استفاده می‌شد آشنا شدند. قدیمی‌ترین انیمه، انیمه‌ای است ۳ ثانیه‌ای از یکملوان در سال ۱۹۰۷. برخلاف آمریکا،

 فیلمسازی ژاپن به صورت سازمانی کوچک بود که با مشکلاتی از قبیل کمبود بودجه، مکان و محدودیت دست به گریبان بود. با مطرح شدن انیمیشن، هنرمندان قادر به ساخت هر نوع کاراکتر و صحنه‌ای شدند. در طی دهه ۷۰، درصد محبوبیت مانگا بسیار بالا رفته بود که معمولاً بعداً انیمیشنی بر اساس آنان نیز ساخته می‌شد. از کارهای اوسامو تزوکا(Osamu Tezuka) که بعداً معروف به «افسانه» و «خدای مانگا» شد، می‌توان در این زمینه نام برد. به‌خاطر این چنین فعالیت‌هایی انیمه امروز به عنوان یک هنر شناخته می‌شود.[نیازمند منبع] برای مثال، نوع روبات‌های بزرگ که با نام مکا (Mecha) شناخته می‌شود، با تزوکا شروع، توسط گو ناگائی (Go Nagai) و ... رشد پیدا کرد و با یوشیوکی تومینو (Yoshiyuki Tomino) متحول شد. انیمه‌های رباتیک مانندگاندم و ماکروس در دهه ۸۰ به عنوان کلاسیک‌های این نوع نام گرفتند و این نوع انیمه هنوز هم یکی از مطرح‌ترین انواع انیمه هستند. در دهه ۸۰، انیمه در رسانه‌های ژاپن قبول و به‌سرعت به یک رشته تولید موفق تبدی انیمه نشانگر عقده فراوان ژاپنی ها به داشتن چشمان درشت و موهای رنگی و فانتزی می باشد که خود نشانگر درهم کوبیدگی فرهنگی ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم می باشد.

یکی از معروفترین انیمه های دخترانه ی پخش شده در ایرانبابالنگ دراز

و یکی از معروفترین انیمه های پسرانه ی پخش شده در ایران فوتبالیست ها میباشند
دیدگاه ها : نظرات دوستداران انیمه
آخرین ویرایش: شنبه 12 مرداد 1392 05:15 ب.ظ