تبلیغات
♥کـآرتـوכּ و اכּـیـمـﮧ♥ - انیمه ی بلیچ
♥بهترین کارتون ها و انیمه ها از سراسر دنیا♥

انیمه ی بلیچ

دوشنبه 27 خرداد 1392 01:47 ب.ظ

نویسنده : موزاستلا(کتی)
ارسال شده در: عکس انیمه ، پربیننده ترین انیمه ها ، اطلاعات در مورد انیمه ها ،
سلام
برای خواندن خلاصه ی این انیمه و دیدن عکس هایش به ادامه ی مطلب مراجعه کنید

خلاصه ی کلی انیمه ی بلیچ
بلیچ ماجراهای پسری دبیرستانی به نام ایچیگو کوروساکی (به انگلیسیIchigo Kurosaki) است که توانایی دیدن ارواح را دارد. زندگی وی با برخورد با یک شینیگامی یا خدای مرگ که بر جریان گذر ارواح از دنیای انسانها به دنیای بعد از مرگ نظارت میکنند بکلی دگرگون میشود. ایچیگو باروکیا کوچیکی (به انگلیسیRukia Kuchiki) که یک شینیگامی و بدنبال یک هولو (به انگلیسیHollow) (یک روح گمگشته شرور) است، برخورد میکند. روکیا در حین نبرد با هولو بسختی مجروح میشود و بعنوان راه حل سعی میکند تا نیمی از ریاتسو (به انگلیسیReiatsu) یا نیروی روح خود را به ایچیگو بدهد تا او را قادر به نابودی هولو بسازد ولی در اتفاقی عجیب ایچیگو با گرفتن تقریبا تمامی نیروی روکیا تبدیل به یک شینیگامی میشود و میتواند براحتی هولو را شکست دهد. روکیا که بیشتر نیروی خود را از دست داده است مجبور است مدتی در دنیای انسانها ماندگار شود تا بتواند نیروی خود را بازیابد. در همین حین ایچیگو هم مجبور است بجای روکیا وظیفه شینیگامی بودن را بر عهده بگیرد و با نبرد با هولوهای متعدد ارواح انسانها را به دنیای بعد از مرگ که جامعه ارواح نام دارد رهنمون کند.
مدتی میگذرد و شینیگامیهای مافوق روکیا از اعمال و محل زندگی او که هنوز به جامعه ارواح بازنگشته با خبر میشوند و به جرم عمل غیر قانونی واگذاری قدرتش به ایچیگو او را دستگیر و به مرگ محکوم میکنند. ایچیگو با وجودی که نتوانست مانع از دستگیری روکیا شود تصمیم میگیرد با کمک چند نفر از همکلاسیهای خود که دارای قدرتهای فراطبیعی هستند، یک شینیگامی سابق به نام کیسوکه اوراهارا (به انگلیسیKisuke Urahara) و یوریوچی شیهویین (به انگلیسیYoruichi Shihōin)، به جامعه ارواح سفر کند و روکیا را از مرگ نجات دهد. به محض رسیدن به جامعه ارواح، ایچیگو و گروهش مجبور به درگیری با زبدهترین افراد از ارتش شینیگامیها میشوند. بعد از مجموعه ای از اتفاقات آشکار میشود که اعدام روکیا و عملیات نجات او توسط ایچیگو همگی جزیی از نقشه بزرگ سُسوکه آیزن (به انگلیسیSōsuke Aizen) (یک شینیگامی عالیرتبه که بنظر می آمد به قتل رسیده است) برای غصب کنترل جامعه ارواح بوده است. آیزن به شینیگامیها خیانت میکند و با اسپاداها (به انگلیسیEspadas) (قویترین هولوها) متحد میشود. از اینجا به بعد آیزن تبدیل به شخصیت منفی اصلی مجموعه میشود و شینیگامیها هم با ایچیگو به اتحاد میرسند.
از این نقطه به بعد، بلیچ جنگ بین شینیگامیها و آیزن را روایت میکند که قصد دارد با جمع آوری ارواح مردم شهر کاراکورا (محل تولد ایچیگو)، وسیله ای به اوکن (به انگلیسیÔken) خلق کند که او را قادر میسازد راهی برای رسیدن به محل اقامت پادشاه جامعه ارواح پیدا کند.
طبق گفته تایت کوبو در اواخر سال ۲۰۰۸، پایان داستان هنوز تهیه یا نوشته نشده است.
منبع ویکیپدیا امیدوارم خوشتون امده باشد
نظرات بالای 10 تا جبران نمیشوددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -